SmartXide² DOT/RF

SmartXide² DOT/RF

(CO₂ + Radyofrekans + Diode)

SmartXide2 DOT/RF: Kombine Etki, Tam Yenilenme

DEKA, tıbbi estetik ve dermatolojik cerrahi için inovatif ve seçkin bir cihaz geliştirdi. Smartxide² DOT/RF adı verilen bu cihaz ilk defa CO2 lazer ve radyofrekansın (RF) etkisini birleştirdi.

Smartxide², dokularda yeni kolajen üretiminin uyarılmasına özel etkisi ile cilt kusurlarını düzeltir, kırışıklıklar ve sarkmalarda olduğu gibi yaşlanmanın etkilerine karşı savaşır. Ayrıca şimdiye kadar boyun, dekolte ve periokuler alan (göz çevresi) gibi tedavi edilemeyen bölgeler olarak görülen alanlar için de uygundur.

DEKA, gelişmiş lazer sistemleri gelişiminde dünya lideri, otuz yıllık bilgi birikimini, Smartxide² teknolojisini geliştirilmek için bir araya getirdi. Özel PSD®(PulseShape Design – Darbe Şekli Tasarımı) teknolojisi olan CO2 lazer ve Diyot lazer ile zenginleştirilmiş bu lazer dermatolojik uygulamalarda daha önce ulaşılmamış bir başarı sağlar. Terapötik etki, minimum termal zarar ve hastalar için aşırı hızlı yenilenme süreleri ile uygulamayı kontrol etmede maksimum güvenirlilik sağlayarak yüzeydeki dokulara ve daha derindeki bölgelere seçici bir biçimde olarak ulaşır. DEKA, süregelen inovasyon arayışında, yeni bir multidisipliner, öncü bir lazer sistemine zemin hazırlamıştır.

Uygulamalar: Yara İzleri, Cilt Cerrahisi, Yaşlanmayı önleyici & Kırışıklıklar, Pigmente Lezyonlar, Cilt Gerdirme

smartxide2-v2lr-monalisa-touch

  • CO2 fraksiyonel lazeri bipolar RF enerji kaynağı ile birleştiren ilk tarama sistemi.

  • SmartStack Düzeyleri, bu fonksiyon her lazer darbesi tarafından üretilen ısı hareketini ve ciltteki buharlaşma derinliğini kontrol eden fonksiyonlardır.

  • Bölgesel sıcaklık artışlarını en aza indirmek için benzersiz randomize fraksiyonel tarama algoritması.

  • Tarama rakamları boyut ve yükseklik/genişlik oranında ayarlanabilir.

  • Kombinasyon ayarı kullanılabilir.

  • Özel Darbe Şekli Tasarım teknolojisine sahip ilk RF CO2 lazer sistemi. Darbe şekillerinin maksimum esneklikte olmasını sağlar: S-darbe, D-darbe, H-darbe, U-darbe ve CW modu. Bunlar SmartXide2’nin cerrahi kabiliyetlerini önemli derecede geliştirir ve onu etkili, çok yönlü ve güçlü bir sistem yapar.

  • Estetik Dermatoloji ve diğer uygulamalar (Jinekoloji, V2LR, ENT ve Diş Hekimliği gibi) için tasarlanmış entegre protokoller.

SmartXide2 multidisipliner uygulamalar, özellikle estetik tıp ve dermatolojik cerrahidekiler için optimal darbeler üretir. Bu, RF CO2 lazer kaynağının eşsiz PSD®(Darbe Şekli Tasarımı) ile donatılması yeniliğinin bir sonucudur.

Bu patentli, eşsiz teknoloji çeşitli darbe şekilleri, süre ve pik güçleri ile birlikte fraksiyonel lazer darbelerinin üretilmesini mümkün kılar ve CO2 lazer teknolojisi için devrim niteliğinde bir yaklaşımı temsil etmektedir.

Doktorlar ve hastalara sunduğu avantajlar kanıtlanmıştır: Her darbe şeklinin belirli özellikleri ile RF ile birlikte verilen PSD® kullanımı özellikle çeşitli tedavilerin uygulanmasını sağlar ve daha hızlı iyileşme süresi, düşük cerrahi girişim ve mükemmel sonuçlar gibi son derece önemli faydalar sunar.

CO2 lazer ve RF kaynağının sinerjik etkisini kullanarak, yenilikçi HiScan DOT/RF seçici olarak cildin tüm tabakalarına ulaşabilir. Doku yüzeyi üzerinde üretilen ısının daha derin bir alanda mükemmel şekilde kontrol edilmesi, hızlı ve etkili olması hastalara önemli faydalar sağlar.

CO2 lazer ile RF kaynağının yararlarını kombine ederek, SmartXide2 DOT/RF; modern medikal-estetik uygulamalarında vazgeçilmez çok çeşitli bir uygulama alanı ve yararlar sunuyor.

Özel nitelikleri ve ana tarama parametreleri üzerindeki tam kontrol sayesinde SmartXide2 DOT/RF sistemi bu pazardaki en becerikli ve en eksiksiz cihazdır. Her hastanın beklentilerini karşılamak için tek bir cihaz kullanarak kolayca en uygun lazer uygulamasını seçerek profesyonel tedaviye müsaade eder.

HiScan DOT/RF’nin bipolar RF teknolojisi cildin seçici olarak ısıtılmasını sağlar ve yeni kolajen üretimi için derin bir uyarım yapılmasına izin verir.
Radyofrekans derin doku remodelizasyonu, sarkıklıkları güçlendirme ve yeni kolajen üretimi için fibroblast aktivitesini uyarması sayesinde CO2 lazer tedavisinin etkilerini arttırır.

HiScan DOT/RF tarama sistemi cilt üzerinde lokalize eylem ve daha derin seçici ısıtma üretmek için bipolar RF teknolojisini kullanan iki özel ara parça ile birlikte gelir.

RF ve CO2 lazerin birleştirilmiş ve eş zamanlı etkisi daha hızlı iyileşme zamanı sağlar ve dermal dokuların iyileşmesini hızlandırır.Bir SmartCyro sistemine bağlanabilen tarayıcı sürekli soğutma sağlar ve bu nedenle cildin yüzeye yakın tabakalarını korur, tedaviye bağlı oluşan hassasiyeti ve iyileşme süresini azaltır.

Benzer bir aksesuar, en çok yayılmış duman tahliye eden aygıtlara uyarlanabilen özel bir bağlantı yoluyla duman tahliyesi için kullanılır.

Yeni HiScan DOT/RF tarama sistemi

SmartXide2 DOT/RF teknolojisi, hastanın ve hedef dokunun özelliklerine göre tedaviyi düzenleyerek tüm çalışma parametreleri arasından en uygun olanların seçilmesini sağlar.

Bu yaralar, kutanöz pigmentasyon, derin kırışıklıklar ve koyu cilt fototipleri gibi daha karmaşık tedavilerde oldukça kullanışlı olmasını sağlamaktadır; SmartXide2 DOT/RFPIH (Post inflamatuar Hiperpigmentasyon) riskini neredeyse tamamen ortadan kaldırır.

Boyun ve dekolte gibi hassas bölgelerin tedavisi için ideal olup ayrıca SmartXide2 minimal invaziv perioküler kaldırma için kullanılabilir.

Güç, SmartTrack algoritması ile tarama modu, tedavi alanın boyutu ve şekli, DOT’lar arasındaki mesafe, DOT kalma süresi ve SmartStack düzeyi düzgün olarak ayarlandığı zaman etkili ve hastanın işlem sonrası iyileştirmesini hızlandıracak şekilde tüm estetik ve dermatolojik tedavi türlerinin uygulanmasını mümkün kılar.

Her dalganın süresinin, enerjisinin ve şeklinin tam kontrol edilebilmesi Cilt Yüzey Yenileme ve Cerrahi tedavilere ihtiyaç duyan tüm hastalarda SmartPulse (SP), DEKAPulse (DP) ve HighPulse (PP) seçimini en iyi çözüm yapar.

PSD® ablasyonu, aletsiz koagülasyonu (termal etki) ve fraksiyonel tarama modlarını düzenleyebilir.

Ablasyon: Darbenin ilk kısmında yüksek tepe gücü hızlı bir şekilde yüksek miktarda enerji salınımı yapar ve su açısından fakir en üst cilt tabakalarında ve epidermiste hızlı ablasyona neden olur.

Termal etki: Hızlı buharlaşmanın ardından CO2 lazer enerjisi ısıya dönüştürülür sudan zengin deride aşağıya doğru yayılır. Dokularda ani bir “büzülmeye” neden olur ve yeni kolajen üretimi için hücreleri doğrudan uyarır.

Ablasyon ve termal denatürasyon, yeni SmartXide2 darbeleri tarafından düzenlenen iki etki.

Smartstack işlevi,aynı noktaya (DOT) 1den 5 e kadar kuvveti değişkenlik gösteren atış yapma imkanı sağlaması ile derinin derinlerinde iletimi sağlanan enerjinin ve ısı etkisinin maksimum duyarlılıkta kontrolünü garanti eder.DOT/RF terapisini SMartXİde Touch sistemini kullanarak yalnızca ablasyon işlevini gerçekleştiren diğer lazer sistemlere göre daha güvenli ve etkili sonuçlar verir.Bu avantajlara hızlı iyileşme sürecinin eklenmesi hastanın konforunu sağlamada en önemli etmendir.

Effects of the laser pulses on the skin in proportion to increase of the SmartStack level. A progressive narrowing of the ablation channel due to the enhanced shrinkage effect can be observed.

• Isı etkisinin kontrolü: hekim aynı nokta üzerinde lazer enerjisini tek bir atış ya da çok sayıda ardışık atışlarla kullanabilir. Smartstack düzeyinin artırarak dokunun bir atış ile diğeri arasında soğuması sağlanabilir,böylece termal hasar ve istenmeyen yan etkiler azaltılır,özellikle hassas bölgelerde ya da koyu tenli,Asya prototipindeki bireylerde.

• Derinlik iletiminde hassas kontrol: Smartxide Touch sistemi yara izleri gibi daha büyük ve derin ablasyon gerektiren işlemlerde dahi deri üzerindeki yoğun kanamaları engeller,bunun sonucunda uzun iyileşme sürelerinin önüne geçer.

SmartXide2 yeni grafik ara yüzü basit olması ve mevcut tüm fonksiyonların kontrol edilmesini kolaylaştırmak için tasarlanmıştır. Geniş LCD Dokunmatik Ekran çalışma parametrelerinin kolayca seçilmesini sağlar.
Entegre veri tabanı medikal tedaviler uygulanırken en uygun ayarların çoğunun hızlı bir şekilde seçilmesine izin vererek çok fazla fonksiyona sahip bu tarz bir sistemin nasıl kullanılacağının öğrenilmesi için gereken süreyi genellikle azaltır. Fotoğraf ve videolar bulunan multimedya içeriği uzmanlar ve personele hızlı ve hedefli bir eğitim sağlar.

Yazılım Deka: başlangıçtan itibaren kullanıcı dostu düzen

SmartXide2 sistemi gerçek bir yeniliğin temsilcisidir. Multidisipliner kullanımlara izin veren CO2 ve diyot lazerler ile donatılmış piyasadaki tek platformdur. Dermatoloji, Estetik Tıp, Cerrahi (ENT ve Jinekoloji), V2LR (Vulvo-Vaginal Lazer Yeniden Şekillendirmesi) ile Diş Hekimliğinde uzman kullanımı için tam bir aksesuar seti sağlar. Her sistem tam bir veri tabanı ve özel el parçalarının yanı sıra özel kullanım için tasarlanmış opsiyonel aksesuarlar ile birlikte teslim edilir.

2 dalga boyu (940 nm veya 980 nm), 2 maksimum güç (30 W veya 50 W) seçenekleri bulunduran diyot lazeri tek kullanımlık veya 10 kez sterilize edilebilen 200 ila 600 mikronluk optik fiberler ile kullanılabilir.
Endovasküler lazer tedavisi için bir tek kullanımlı kit de mevcuttur. Satın alım sırasında sistem entegre edilmemişse diyot lazer herhangi bir zamanda ekipmana eklenebilir.
Optik fiber içindeki lazer ışınlarının çok yönlü verilmesi sayesinde Dermatoloji, Genel Cerrahi ve Endoskopinin yanı sıra özellikle endovasküler lazer tedavisi gibi çeşitli uygulamalarda kullanılabilir.

CO2 lazerinin hızı ve keskinliği ile birleştirildiğinde diyot lazerin esnekliği ve pratikliği SmartXide2’yi oldukça çok yönlü ve güçlü bir sistem yapar.

CO2 lazer faydalarını bipolar RF kaynağı ile birleştiren ve HiScan DOT/RF tarayıcı içeren SmartXide2 doktorların geniş çapta uygulamalar yapmasını ve fayda elde etmesini sağladığı için modern tıbbi-estetik uygulamalarında vazgeçilmez bir araç haline gelmiştir. SmartXide2 çeşitli dermatolojik ve cerrahi tedavilerde kullanılabilir.

Ürünlere Göre Tedavi Tipleri

Yara İzleri


Cilt Cerrahisi


Vajina Daraltma


Doğum sonrası yara tedavisi

Yaşlanmayı önleyici & Kırışıklıklar


Pigmente Lezyonlar


Vajina Beyazlatma


Cerrahi işlemler

Cilt Gerdirme


Vajinal Rejuvenasyon


Labiaplasty

Skarlar


Cilt Cerrahi


Anti-Aging ve Kırışıklıklar


Cilt Sıkılaştırma

Pigment Lezyonlar


Lazer Epilasyon

Sakal Bölgesinde Oluşan Kıl Dönmesi

Onikomikoz

Non-Ablative Cilt Gençleştirme


Lazer Epilasyon

Pigmente Lezyonlar


Lazer Epilasyon

Yüz Damarları

Yaşlılık Lekeleri/Kahverengi Lekeler

Anjiomlar

Bacak Damarları

Siğiller

Doğum Lekeleri (PWS)

Flebostaz

İyi Huylu Pigmentli Lezyonlar

Dövme Silme

Rosacea (gül)

Anjiomlar

Anjiomlar

Poykilodermi

Flebostaz

Yüz Damarları

Bacak Damarları

Telenjiektazi

Çiller

DPN’ler

Yaşlılık Lekeleri/Kahverengi Lekeler

Et Benleri

Akne İzleri

Yara İzi Küçültme

Kırışıklıklar

Siğiller

Rosacea (gül)

Anjiomlar

Doğum Lekeleri (PWS)

Flebostaz

Yüz Damarları

Bacak Damarları

Poykilodermi

İltihaplı Akne

Lentijin

Çiller

DPN’ler

Yaşlılık Lekeleri/Kahverengi Lekeler

Et Benleri

Akne İzleri

Yara İzi Küçültme

Kırışıklıklar

Kırışıklıklar

Akne İzleri

Yara İzi Küçültme

Kırışıklıklar

Siğiller

Dermal Isıtma

Lazer Epilasyon

Derin Doku Isıtma

Selülit Görünümü

SmartXide2 DOT/RF

Yara İzleri


Cilt Cerrahisi


Vajina Daraltma


Doğum sonrası yara tedavisi

Yaşlanmayı önleyici & Kırışıklıklar


Pigmente Lezyonlar


Vajina Beyazlatma


Cerrahi işlemler

Cilt Gerdirme


Vajinal Rejuvenasyon


Labiaplasty

SmartXide Touch DOT/RF

Skarlar


Cilt Cerrahi


Anti-Aging ve Kırışıklıklar


Cilt Sıkılaştırma

Pigment Lezyonlar


Synchro Repla:Y

Lazer Epilasyon

Sakal Bölgesinde Oluşan Kıl Dönmesi

Onikomikoz

Non-Ablative Cilt Gençleştirme


Motus AX

Lazer Epilasyon

Pigmente Lezyonlar


excel HR

Lazer Epilasyon

Yüz Damarları

Yaşlılık Lekeleri/Kahverengi Lekeler

Anjiomlar

Bacak Damarları

Siğiller

Doğum Lekeleri (PWS)

Flebostaz

enlighten

İyi Huylu Pigmentli Lezyonlar

Dövme Silme

excel V

Rosacea (gül)

Anjiomlar

Anjiomlar

Poykilodermi

Flebostaz

Yüz Damarları

Bacak Damarları

Telenjiektazi

Çiller

DPN’ler

Yaşlılık Lekeleri/Kahverengi Lekeler

Et Benleri

Akne İzleri

Yara İzi Küçültme

Kırışıklıklar

Siğiller

Xeo

Rosacea (gül)

Anjiomlar

Doğum Lekeleri (PWS)

Flebostaz

Yüz Damarları

Bacak Damarları

Poykilodermi

İltihaplı Akne

Lentijin

Çiller

DPN’ler

Yaşlılık Lekeleri/Kahverengi Lekeler

Et Benleri

Akne İzleri

Yara İzi Küçültme

Kırışıklıklar

Kırışıklıklar

Akne İzleri

Yara İzi Küçültme

Kırışıklıklar

Siğiller

Dermal Isıtma

Lazer Epilasyon

truSculpt

Derin Doku Isıtma

Selülit Görünümü

START TYPING AND PRESS ENTER TO SEARCH