Radyofrekans Lazer

Radyofrekans Lazer

Radyofrekans Lazer
Radyofrekans aslında lazer değildir, aslında frekans dalgalarıdır. Genelde esmer cilt tiplerinde işe yaramaktadır. Bazı cihazlarda kullanılmaktadır. Bu cihazlar; Diode ve IPL lazer sistemlerini beraber kullanabilmektedir. Radyofrekanslarının asıl amacı vücutta bulunan su iyonlarını etkiler bu sayede enerji elde edilir ve bölge belli bir ısıya çıkar. Burada uygulanan bölgeye 41-43 derecelik ısı atımı yapılır. Bu normal ısı sıcaklığının üstünde bir değerdir. Cilt altı bölgelerde de bu sıcaklığın da üstüne çıkmaktadır. Ancak bu ısı vucuda herhangi bir zarar vermemektedir.

Tedavide asıl amaç yağları yakarak küçültmek ve cildi düzeltmektir.Radyofrekans aslında sarkık ve sarkmaya yakın ciltleri mesela yaşlılıktan olabilecek bu gibi durumlarda müdahale etmeyi kolaylaştıran dokuya derinlemesine biçim vererek kolajen üretmek amaçlanmaktadır. Burada karbondioksit etkisini artırmak için fibroblast denen çekirdekleri oval olan ana hücreler yardımıyla harekete geçirmektir. HiScan DOT/RF tarama sistemi iki özel ara parçası ile sunulmaktadır. Bu ara parçalar bu radyofrekanslı çift kutuplu teknoloji ciltte derin bir etki oluşturmak ve seçici ısıtma özellikleridir. Tedavi sisteminde sürekli soğutma kullanmak tedavi süreci ve iyileşme sürecinde hem hastanın can acıma durumu ve iyileşmede zamandan tasarruf açısından katkı sağlamaktadır. Bu soğutma sistemi Co2 ve lazerin eş zamanlı etkisinden sağlanır. SmartCryo sistemini tarayıcıya bağlayan bir teçhizat ile cildin yüzeyseyinde bulunan dokuları korumayan bir üründür.

Radyofrekans Lazer Videosu

SmartXide2 DOT teknolojisi sayesinde, tedavileri dokulara odaklı ayarlanılarak daha detaylı ve iyi sonuçlar alınmasını sağlamaktadır. Bu parametre sayesinde doğru işlemi doğru yere uygulamak amaçlanmıştır. Bu özelliği sayesinde dövme izleri, derin yara izleri, derin ritidoz vb. tedaviler için yüksek PIH (Postenflamatuvar Hiperpigmentasyon) riskinde olan ciltlere karşı önemli bir kullanım kolaylığı sağlamıştır. Hassas ve duyarlı bölgeler için kullanılmakta olan SmartXide küçük cerrahi işlem gerektiren uygulamalar için de kullanılır.

Radyofrekans Lazer

Kolay, Kullanışlı, Pratik ve Biçimi

Tedavi uygulanacak bölge, derinliği, yapısı gibi önemli faktörleri SmartTrack yapısına sahip bir algoritma ile tarama biçimi, modu ve büyüklüğü, DOT mesafesi,DOT durma süresi ve ideal bir şekilde ayarlandığında, tedavi süresinde kısalma ve bütün cilt tedavileri için büyük bir kolaylık sağlamaktadır. Detaylı bilgi için tıklayınız.

START TYPING AND PRESS ENTER TO SEARCH