SmartXide Touch V²LR

SmartXide Touch V²LR

(CO2 – 10600nm)

MonaLisa_Logo

Kadınların Genital Bölgelerine Yeni, Devrim Niteliğinde Yaklaşım

Kadınların genital bölgeleriyle ilişkili çoğu hastalık doğum veya menopozun sonucunda görülen fizyolojik sürecin kaçınılmaz bir sonucu olarak algılandığı için sıklıkla gözden kaçırılmış ve göz ardı edilmiştir. Bu hastalıklar, fiziksel şikayetler (ağrı, yanma, idrar kaçırma) ve psikolojik (partner ile olan ilişki ve yaşam kalitesini düşüreceği için) şikayetlerin her ikisinde de önemli etkisi vardır.

SmartXide Touch, V2LR (Vulvo-Vajinal Lazer Düzeltme ” Vajinal Gençleştirme “) ve MonaLisa Touch® için özel olarak tasarlanmış yeni CO2 lazer sistemidir; bu çığır açan prosedür yaşla ilişkili ve postpartum vulvovajinal sorunların tedavileriyle dünya çapında ünlenen DEKA tarafından geliştirildi. İlaç tedavilerinin yan etkileri olmadan kadınlar için eşsiz bir çözüm.

Uygulama alanları

MonaLisa Touch® şunların tedavisinde kullanılır:

– Atrofik Vajinit
– Vajinal Laksite
– Stres Üriner İnkontinans
– Postpartum Perineal Travma

SmartxideTouchV2LR

 • 2009 yılında DEKA, DOT terapisinin vulvo-vajinal tedavilerde uygulandığı V2LR prosedürünü ilk defa tanıttı.

 • 2012 yılında DEKA, önemli İtalyan mükemmellik merkezleri ile yaptığı işbirliği sonucu devrim niteliğindeki MonaLisa Touch® vajinal tedavisiyle klinik ve histolojik açıdan inanılmaz sonuçlar elde etti.

 • PSD Teknolojisi ile Özel Vurum Şekli Tasarımı teknolojisi olan ilk radyofrekans CO2 lazer sistemi, vurum şeklinde maksimum esneklik sağlıyor: S-vurum, D-vurum, H-vurum ve CW modu ile SmartXide Touch’ın cerrahi yararlılıklarını inanılmaz ölçüde genişletmekle kalmıyor, ayrıca en etkin, çok yönlü ve en güçlü lazer sistemi haline getiriyor.

 • D-Vurum atım şekli, sadece vajinal mukoza tedavisi için geliştirildi.

 • HiScan V2LR: DEKA’nın yeni ve seçkin tarama sistemi V2LR için özel olarak tasarlandı. Belirli tedaviler ve hastalıklar için mevcut olan çeşitli problar (intravajinal 360o ve tek açılı problar; vulvar prob) bulunmaktadır.

 • Eşsiz veritabanı: V2LR için entegre protokoller geliştirildi, Jinekoloji ve çeşitli tıbbî uygulama alanları (Dermatoloji, Kozmetik Cerrahî ve Diş Hekimliği)

 • Multimedya arşivi: Birleşik halde bulunan fotoğraflar ve video eğitimleri.

Grafiklerde vajinal atrofinin (A) ve üriner inkontinansın (B) ana semptomlarının 3 MonaLisa Touch® seansı sonrasında gelişimi (%) görülüyor. Çalışma San Raffaele Hastanesi Kadın Hastalıkları ve Doğum departmanında, üro-genital atrofi semptomları olan hastalar üzerinde yapıldı. [S. Salvatore, M.D. – IRCCS San Raffaele Hospital. Milano, Italya izniyle]

Menopoz, ister kendiliğinden, ister indüklenmiş olsun, kadın vücudunda görünür olarak tüm organlar ve sistemler dâhil olmak üzere bir dizi değişikliğe neden olur. Ovaryumlardan üretilen östrojen üretiminin sona ermesi vulvovajinal atrofiden kaynaklanan, kaşınma ve yanmanın eşlik ettiği kuruluk, disparüni, vajinal irritasyon gibi bulguları olan hastalıkların başlangıcıyla bağlantılıdır.

Vajinal atrofi, menopozun başlangıcından birkaç yıl sonra klinik olarak bulgu vermeye başlar. Çalışmalar, postmenopozal kadınların %50’sinde sıhhatin geri kazanıldığını ve birkaç vakada cinsel hayatlarında yan etkiler fark edilen değişiklikler ve semptomlar olduğunu göstermektedir.

Menopoz sırasında, vajinal mukozada yer alan fibroblastlar aktivitelerini azaltır ve doğru bir bağ dokusu hidrasyonunun korunması için gerekli olan yeterli zemin matriks yapısının sağlanması açısından ihtiyaç duyulan moleküller ve düzgün miktarda kolajeni üretemezler. Dokular düzgün gelişme ve hidrasyon için ihtiyaç duydukları beslenmeyi sağlayamazlar. Mukoza kurur, daha az beslenir ve bu yüzden hassas hale gelir ve yüksek pH’tan dolayı enfeksiyonlara yatkın hale gelir ve bunun sonucunda patojenik mikroorganizmaların kolonizasyonuna açık bir çevre oluşur

Farklı yaş ve fizyolojik durumlarda vajina ortamı.

MonaLisa Touch®, özel olarak tasarlanan problar kullanılarak vajinal duvarlarda eşsiz DEKA CO2 lazerlerinin uygulanmasıdır. Bu prosedürü uygulamak için tamamen güvenli ve hızlı olan SmartXide Touch D-Pulse veya DEKA-Pulse olarak isimlendirilen, yaşlanmayı durdurarak ve gerçek bir gençleştırme tetiklenmesi ile atrofik vajinal mukozayı onaran, etkinliği kanıtlanan özel bir atım ile donanmıştır. Pavia Üniversitesi tarafından gerçekleştirilen detaylı bir histolojik araştırma, bu ultra-yapısal görüntüleri derinlemesine göstermektedir. Lazer, fibroblastların ve kolajen biyosentezinin aktivasyonu ile mukoza üzerinde direkt olarak etki gösterir. Vajina, yılların kazancı olaran ekstramatrisiyel bileşenleri ve suyu, bağ doku ve epitel kalınlığını geri kazanır, böylelikle genç yaşlardaki trofizm, tonisite, elastikiyet ve sıkılığına kavuşur. Epitelyal hücrelerin doğal yarılanma ömürleri tekrar istikrar kazanır ve laktobasillerin beslenmesi için doğal ortam onarılır; pH eski seviyelerine düşer, patojenlere karşı koyan asit bariyeri yeniden aktifleşir. Böylelikle rejenere mukoza yıllardır kayıp olan fizyolojik işlevini onarmış olur.

Sadece tedavi değil, korunma da sağlar! MonaLisa Touch® tedavisi sayesinde vajinal mukozanın işlevselliğini koruyarak yaşlanma sürecini yavaşlatmak mümkün. Cinsel bölgelerinde eski günlere dönmek isteyen kadınlar için basit ve güvenli bir yöntem.

Fraksiyonel CO2 lazer teknolojisi tanıtıldığından beri, DEKA V2LR prosedürü, genital mukoza tedavilerinin gelişmesine yeni bir destek vermiş oldu.

Doğum Sonrası Cinsellik Sorunlarının Çözümünde Kayıp Parça

Doğum sonrası cinsellik, kadın sağlığının önemli bir unsurudur. Çoğu kadın sıkça, laktosyonel atrofik vajinit ya da doğumu takip eden perineal travmaya bağlı Disparüni gibi cinsel sorunlar yaşar. Sonuç olarak, ağrılı cinsel ilişki lohusa döneminde en sık görülen cinsel sorundur ve kadınlara ve partnerlerine hem fiziksel hem de psikolojik olarak problem teşkil etmektedir. Bu durumda, uzun vadeli sorunları engellemek açısından erken ve hassas yönetim gereklidir. Bugün MonaLisa Touch®’ın doku yenilenmesinin uyarılması yetenekleri sayesinde bu tür sorunları dikkatlice ve güvenli bir şekilde çözmek artık mümkün. Tedavi kolajen üretimini uyararak, tedavi edilmiş alanın işlevselliğini geliştirerek ve mukoza membranlarında düzgün trofik dengeyi onararak, nazik birşekilde etki eder.

Vajinal Gevşekliğin Ameliyatsız Sıkılaştırılması

Vajina ve boşluklarının sıkılaştırılması vajinal doğum veya yaşlanmanın doğal süreci sonucunca görülebilir. Vajinal gevşeklik “mutluluk ve cinsel işlev” üzerine etki ettiği hastalarda can sıkıcı bir durum haline gelebilir. D-Vurum’un güçlü etkisi sayesinde MonaLisa Touch® ayrıca, mukozadaki tonus kaybına bağlı olarak vajinal gevşeme tedavisindeki en sık kullanılan teknikleri geliştirir ve değiştirir. Özel HiScan V 2LR  probu vajinanın içine girdiğinde lazer direkt olarak duvarlardaki mukozayı sıkılaştırır, yeniden şekillendirir, tonusu artırır ve doku ile kolajen yenilenmesini uyarır.

Stres Üriner İnkontinans

Yapılan son çalışmalarMonaLisa Touch®nın doğumdan sonra ya da menopozda görülen en utandırıcı semptomlardan olan ve çoğu kadını ciddi bir şekilde etkileyen bir şeyin tedavisinde çok geniş çapta etkin olduğunu gösterdi: Hafif üriner inkontinans. Vajinal dokuların DEKA-vurumlu CO2 lazer emisyonu ile yararlı uyarımı, ürogenital yapıların düzgün işlev görmesini yeniden düzenler. Üriner kontinansın düzgün bir şekilde onarımı ile hastalarda hem fiziksel hem de psikolojik olarak yaşam kalitesinde dramatik bir iyileşme görülmektedir.

SmartXide Touch ile yapılan redüksiyon labioplastisi, vajinal yeniden şekillendirme veya klitorisin üstünü açma işlemleri cerrahın bıçağından daha iyi sonuçlar ve daha güvenli prosedürler sunuyor. Aslında lazer, yara oluşumunu ve şişkinliği koagüle eder, minimuma indirir. Hastaların ameliyat sonrası sıkıntılarını azaltır ve kolajen üretimini uyarırken mukozanın sıkılığını ve elastikiyetini artırır.

DEKA, D-Pulse veya DEKA-Pulse denilen özel vurum şekli olan ve enerji desteği verebilen, dermatolojik tecrübelerden köken alan ancak vajinal mukozanın özelliklerini göz önünde bulunduran SmartXide TOUCH sistemini geliştirdi.
D-Vurum şunlardan oluşmaktadır:

 • Az miktarda su içeriğiyle karakterize olan atrofik mukozanın epiteliyal parçasının hızlı ve acısız kaldırılması için sabit ve yüksek pik gücü olan başlangıç kısmı;
 • Lazer enerjisinin mukozaya penetre olup, onu düzgün bir şekilde derinlemesine uyarmaya izin veren, daha düşük pik gücü ve daha uzun emisyon süresi olan ikinci bir değişken kısım.

Sonuçta, trofizmin düzelmesine ihtiyaç duyan yapılarda iyileşme ve vajinal duvarların destek yapılarında tam işlevsellik meydana gelir

MonaLisa Touch® ile D-Vurum ve DEKA fraksiyonel emisyon modunun (DOT Terapisi) kombine kullanımı etkin ve dayanıklı sonuçlar ve emsalsiz avantaj garanti ediyor:
Güvenli. DOT tedavisinin lazer enerjisi arasında sağlıklı dokular olan, birbirinden 200 mikron mesafede olan küçük noktalara (DOT denilir) dağılır. Bu, yan etkiler olmadan, yenilenmenin doğru mekanizmalarına ulaşmak için önemlidir.
Minimal Cerrahi Girişim. D-Vurum yapısı CO2 lazerinin bağ dokudaki doğru penetrasyona izin verir. Yenilenmenin aktivasyonu için, etraftaki dokulara ve organlara hiçbir risk altına almadan, penetrasyon epitelin ardına geçmelidir.
Acısız. MonaLisa Touch® prosedürü vajinanın içinde kesinlikle acı hissi vermez (anestezisiz) ve vulvada iyi tolere edilir. Mühim ve derin bir uyarı elde etmek için yapılması gereken uygulama yalnızca birkaç dakika sürmektedir.
Eşsiz. MonaLisa Touch® DEKA’nın tescilli markasıdır. Vajinal atrofi ve laksitenin azaltılması için kullanılan ilk ve tek lazer prosedürüdür.
Etkili. MonaLisa Touch® sadece klinik sonuçlarıyla değil, aynı zamanda histolojik ve ultra-yapısal detaylı çalışmalarla da etkinliği kanıtlanmış tek prosedürdür.

MonaLisa Touch®, vajinal mukozaya fraksiyone lazer enerjisini iletebilmek için özel tarayıcı sistemlere ihtiyaç duymaktadır. Otoklavlanabilir probların hastanın kişisel ihtiyaçlarına uygun prosedüre göre geniş bir skalada çeşitleri bulunmaktadır:

 • Tam açılı prob (tekrar kullanılabilir ve tek hastalık versiyonları mevcuttur), en atrofik vajinalarda bile kullanışlıdır. CO2 lazer DOT’ları özel piramidal ayna kurulumu sayesinde 360o’lik bir alana yayılır;
 • Üriner inkontinans için tek açılı problar. Çeşitli vajinal boşlukların tedavisine uygun olması için farklı şekilleri ve bölmeleri olan problar;
 • Dış genitallerin DOT Terapisi için vulvar prob.

Lazer enerjisini tek seferde 360 dereceye yayan tam açılı prob. Hızlı ve daha az invaziv tedaviler çok daha ağır atrofiler için bile geçerlidir.

HiScan V2LR için mevcut olan geniş açılı problar. Hastaların ihtiyaçlarına kolayca uyum sağlayabilen, basitçe değiştirilebilen problar.

Ürünlere Göre Tedavi Tipleri

MonaLisa Touch


Surgical V²LR


Atrofik Vajinit


Vajinal Laksite


Stres Üriner İnkontinans


Postpartum Perineal Travma

Skarlar


Cilt Cerrahi


Anti-Aging ve Kırışıklıklar


Cilt Sıkılaştırma

Pigment Lezyonlar


Lazer Epilasyon

Sakal Bölgesinde Oluşan Kıl Dönmesi

Onikomikoz

Non-Ablative Cilt Gençleştirme


Lazer Epilasyon

Pigmente Lezyonlar


Lazer Epilasyon

Yüz Damarları

Yaşlılık Lekeleri/Kahverengi Lekeler

Anjiomlar

Bacak Damarları

Siğiller

Doğum Lekeleri (PWS)

Flebostaz

İyi Huylu Pigmentli Lezyonlar

Dövme Silme

Rosacea (gül)

Anjiomlar

Anjiomlar

Poykilodermi

Flebostaz

Yüz Damarları

Bacak Damarları

Telenjiektazi

Çiller

DPN’ler

Yaşlılık Lekeleri/Kahverengi Lekeler

Et Benleri

Akne İzleri

Yara İzi Küçültme

Kırışıklıklar

Siğiller

Rosacea (gül)

Anjiomlar

Doğum Lekeleri (PWS)

Flebostaz

Yüz Damarları

Bacak Damarları

Poykilodermi

İltihaplı Akne

Lentijin

Çiller

DPN’ler

Yaşlılık Lekeleri/Kahverengi Lekeler

Et Benleri

Akne İzleri

Yara İzi Küçültme

Kırışıklıklar

Kırışıklıklar

Akne İzleri

Yara İzi Küçültme

Kırışıklıklar

Siğiller

Dermal Isıtma

Lazer Epilasyon

Derin Doku Isıtma

Selülit Görünümü

SmartXide Touch V²LR

MonaLisa Touch


Surgical V²LR


Atrofik Vajinit


Vajinal Laksite


Stres Üriner İnkontinans


Postpartum Perineal Travma

SmartXide Touch DOT/RF

Skarlar


Cilt Cerrahi


Anti-Aging ve Kırışıklıklar


Cilt Sıkılaştırma

Pigment Lezyonlar


Synchro Repla:Y

Lazer Epilasyon

Sakal Bölgesinde Oluşan Kıl Dönmesi

Onikomikoz

Non-Ablative Cilt Gençleştirme


Motus AX

Lazer Epilasyon

Pigmente Lezyonlar


excel HR

Lazer Epilasyon

Yüz Damarları

Yaşlılık Lekeleri/Kahverengi Lekeler

Anjiomlar

Bacak Damarları

Siğiller

Doğum Lekeleri (PWS)

Flebostaz

enlighten

İyi Huylu Pigmentli Lezyonlar

Dövme Silme

excel V

Rosacea (gül)

Anjiomlar

Anjiomlar

Poykilodermi

Flebostaz

Yüz Damarları

Bacak Damarları

Telenjiektazi

Çiller

DPN’ler

Yaşlılık Lekeleri/Kahverengi Lekeler

Et Benleri

Akne İzleri

Yara İzi Küçültme

Kırışıklıklar

Siğiller

Xeo

Rosacea (gül)

Anjiomlar

Doğum Lekeleri (PWS)

Flebostaz

Yüz Damarları

Bacak Damarları

Poykilodermi

İltihaplı Akne

Lentijin

Çiller

DPN’ler

Yaşlılık Lekeleri/Kahverengi Lekeler

Et Benleri

Akne İzleri

Yara İzi Küçültme

Kırışıklıklar

Kırışıklıklar

Akne İzleri

Yara İzi Küçültme

Kırışıklıklar

Siğiller

Dermal Isıtma

Lazer Epilasyon

truSculpt

Derin Doku Isıtma

Selülit Görünümü

START TYPING AND PRESS ENTER TO SEARCH